WYSZUKAJ

Sześć stołów na wodzie

Opublikowano: 2012-11-02  |  Kategoria: Sztuka  |   Komentarze
Sześć stołów na wodzie
"Six Tables on Water" to wystawa uznanego, włoskiego projektanta Gaetano Pesce. Każda praca skupia się na innym typie akwenu wodnego, wiernie oddając jego wygląd, powierzchnię, głębokość. Mamy więc oceany, laguny, rzeki, jeziora, stawy i kałuże. Każdy z sześciu stołów reprezentuje widok z lotu ptaka na konkretne otoczenie, odwzorowując nawet takie detale, jak drzewa, wyspy, czy nawet schody prowadzące do wody.

Materiały wykorzystane przez Gaetano do stworzenia prac to farba, silikon, żywica oraz pianka.

Moje materiały są płynne i pasują do natury naszych czasów. Dla mnie piękno polega na byciu unikalnym, byciu innym. Lubię piękno pełne niedoskonałości, ponieważ jesteśmy ludźmi. Perfekcja jest dla maszyn.

Przez ponad pół wieku zawodowej pracy, Pesce zaprojektował dużo oryginalnych prac, między innymi 61 stołów, które po połączeniu składały się w kształt Włoch, czy krzesła wyglądające jak łańcuchy górskie.

Przez ostatnie 30 lat starałem się przywrócić architekturze funkcję bycia użyteczną, wykorzystując rozpoznawane obrazy kojarzone z życiem ulicy i popkulturą. Architektura w ostatnim czasie "produkowała" zimne, anonimowe, monolityczne ustandaryzowane efekty, które w efekcie nie są inspirujące. Ja starałem się zawrzeć w niej uczucia zaskoczenia, odkrywania, optymizmu, wrażliwości i radości.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

KOMENTARZE: