WYSZUKAJ

SHE/S A RIOT

Opublikowano: 2013-03-14  |  Kategoria: Moda+Styl  |   Komentarze
SHE/S A RIOT
SHE/S A RIOT to niezależna polska marka, która debiutowała pod koniec 2010 roku. Jej założycielką i projektantką jest Ewelina Kustra. Tworzy niepowtarzalne ubrania w limitowanych seriach, trafiające do ludzi mających oryginalny styl. Projekty SHE/S A RIOT chętnie wybierają również polskie i zagraniczne gwiazdy. Od niedawna, projekty SHE/S A RIOT można znaleźć w DecoBazaar.Jak narodziła się twoja marka?

W czasie pobytu w Nowym Jorku, gdy szłam ulicą ubrana w kombinezon uszyty według mojego pomysłu, jakiś zupełnie nieznany mi chłopak krzyknął do mnie na przejściu dla pieszych: "Twój tyłek super wygląda w tych spodniach". W pierwszej chwili trochę mnie zatkało, ale to bezpośrednie stwierdzenie obcego faceta bardzo mnie też rozbawiło. Roześmiana odpowiedziałam "Idziesz o zakład, że nie tylko tyłek?" Nasz dialog trwał kilka sekund. Ale stał się przyczyną rewolucji w moim życiu. Wróciłam do hotelu, przejrzałam się w lustrze i pomyślałam sobie: "Miał chłopak rację" (śmiech). I druga myśl, że fajnie by było pomóc innym dziewczynom, żeby ich tyłek też wyglądał dobrze w ciuchach, które wymyślam. Pierwsza kolekcja SHE/S A RIOT, którą zrobiłam, składała się wyłącznie z kombinezonów.

Kilka miesięcy temu porzuciłam pracę dziennikarską w korporacji. Pracowałam cały dzień w redakcji, wieczorami biegałam na imprezy z gwiazdami, z których przygotowywałam relacje. Wracałam o 23-24 i siadałam do komputera, by do 2, 3 nad ranem opracowywać pomysł na SHE/S A RIOT. Uznałam, że tak się dłużej nie da. Teraz jestem swoją własną szefową, to wspaniałe uczucie. Sama decyduję o tempie i zakresie działań i nie jestem od nikogo uzależniona.
Kto ubiera się u SHE/S A RIOT?

Na początku zakładałam, że ubrania SHE/S A RIOT znajdą odbiorców głównie wśród ludzi takich jak ja – lubiących odważniejsze ciuchy, doskonale skrojone i uszyte z bardzo dobrych materiałów. Dziś wiem już, że SHE/S A RIOT ma fanów również wśród znacznie młodszych ludzi. Kolekcja koszulek z  przewrotnymi nadrukami ma wielu fanów wśród nastolatków. Świetne są takie momenty, gdy zakupy u mnie robi cała rodzina: kobieta kupuje sukienkę, mężczyzna płaszcz, a ich syn lub córka koszulkę. W ofercie SHE/S A RIOT każdy znajdzie coś dla siebie, kto ceni wysoką jakość i ma poczucie humoru.

Skąd czerpiesz inspiracje?

Tak jak większość pomysłów, które znajdują zastosowanie w mojej firmie: z codziennego życia. Tak było też z nazwą SHE/S A RIOT.

Nie było tak, że siedziałam godzinami przy biurku i zastanawiałam się, jak nazwać markę. Kolega, fotograf z Nowego Jorku, pracujący dla WireImages, w rozmowie z moim bratem wypowiedział takie zdanie: "Your sister, she’s a riot". Uznałam, że trafił w sedno – ta marka i ubrania, które powstają pod jej szyldem, idealnie odzwierciedlają mój nieco zadziorny charakter.
Największy sukces?

Bardzo mnie cieszy, gdy idę ulicą i mijam kogoś ubranego w jakiś ciuch SHE/S A RIOT. Za każdym razem, gdy ktoś wraca na kolejne zakupy, chwaląc jakość moich ubrań, wiem, że warto było poświęcić kilka tygodni np. na szukanie właściwej podszewki czy wyprodukowanie własnych guzików, bo fani SHE/S A RIOT doceniają takie detale.

Jakiś czas temu byłam świadkiem bardzo sympatycznej sytuacji. Przechodziłam obok kawiarnianego ogródka, na ramieniu miałam wypchaną po brzegi firmową torbę SHE/S A RIOT z nadrukiem. Usłyszałam fragment rozmowy dwóch siedzących przy stoliku dziewczyn. Wskazując na torbę jedna opowiadała drugiej: - "Patrz, to jest właśnie ta zaje…sta marka, o której ci mówiłam". To są dla mnie właśnie chwile, w których wiem, że moje wysiłki mają sens.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

KOMENTARZE: