WYSZUKAJ

Rzeźby z kropel wody

Opublikowano: 2012-10-24  |  Kategoria: Sztuka  |   Komentarze
Rzeźby z kropel wody
Już nie raz na łamach naszego bloga pisaliśmy o pracach różnych artystów, wykorzystujących oryginalne i niestandardowe materiały. Było chociażby jedzenie, były cienie. Dziś będzie o wodzie.

Markus Reugels, niemiecki fotograf, postanowił w swoich zdjęciach wykorzystać spadające krople wody. Efekt końcowy jest niesamowity. Odpowiednio dobierając prędkość spadania kropel i ich ilość, udaje mu się uchwycić fantastyczne kształty. Same krople barwione są różnymi kolorami. Woda, do której skapują, zagęszczona jest gumą guar dla uzyskania konsystencji mleka. Dzięki odpowiedniej synchronizacji, jedne krople uderzają o powierzchnię, inne o powstałe już rozbryzgi.

Markus podaje kilka porad, dzięki którym można zrobić podobne zdjęcia. Podstawą jest foliowy worek z małą dziurką, statyw oraz zewnętrzny samowyzwalacz. Do tego zewnętrzna lampa błyskowa z mocą ustawioną na 1/16. Obiektyw makro z przesłoną ustawioną na f/16, czas na 1/160 sekundy, a ISO na 160-320. Zakładając, że posiadamy sprzęt spełniający powyższe wymogi, nic nie stoi na przeszkodzi, aby spróbować samemu. Więcej porad można znaleźć tutajPRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

KOMENTARZE: