WYSZUKAJ

Pocztówkowe głowy

Opublikowano: 2012-12-07  |  Kategoria: Miszmasz  |   Komentarze
Pocztówkowe głowy
Stare pocztówki najczęściej konczą na śmietniku, ewentualnie w pudełku na dnie szafy (zakładając, że otrzymujemy jeszcze papierowe kartki, a nie różnej maści elektroniczne odpowiedniki). Można jednak wykorzystać je w kreatywny sposób.

Artysta Amir Zainorin za pomocą setek pocztówek postanowił stworzyć kolaże osób znajdujących się na banknotach USA (George Washington), Wielkiej Brytanii (Królowa Elżbieta) oraz Chin ( Mao Tse-tung). Kartki pochodziły z różnych restauracji i miejsc w Danii, gdzie artysta obecnie mieszka. Większość jest przypięta do ściany, jednak niektóre leżą rozrzucone na podłodze. Jak Amir sam mówi:

"Dzięki temu prace mają charakter tymczasowy, zajmują daną przestrzeń tylko przez pewien czas. Tak samo jak systemy, imperia i osoby (Washington, Elżbieta i Mao). Po jakimś czasie są one jedynie wspominane w książkach do historii, na banknotach, plakatach, znaczkach czy właśnie pocztówkach."

Wybór pocztówek jako materiału do swoich prac nie był przypadkowy. Miał na celu pokazanie zmian w świecie, który reprezentują. 

"Nie tak dawno temu za pocztówki trzeba było płacić nie małe pieniądze. Teraz, dzięki innym sposobom komunikacji, takim jak email czy e-kartki, pocztówki wydają się być echem przeszłości. Można je dostać za darmo w wielu miejscach i często są wykorzystywane jako forma reklamy czy propagandy."

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

KOMENTARZE: