WYSZUKAJ

Papierowe cuda Papirell

Opublikowano: 2012-10-16  |  Kategoria: Handmade  |   Komentarze
Papierowe cuda Papirell
Mimo, że technologia gna do przodu na złamanie karku, książki nadal mają fanów i zwolenników. Dla wielu osób dotyk faktury papieru i zapach kartek ma swój niepowtarzalny urok. Jednak papier to nie tylko bierne czytanie, ale również tworzenie. Może warto zamiast kolejnego bloga, spróbować przelać swoje myśli na kartki?

Do takich samych wniosków doszli Beata i Paweł - twórcy marki Papirell.

Introligatorstwo jest naszą pasją, od niedawna również pomysłem na życie. Wykonujemy notatniki, pamiętniki, albumy rodzinne oraz księgi gości. Realizujemy zamówienia indywidualne oraz personalizacje do gotowych już ksiąg.

Notesy i albumy Papirell wykonane są ręcznie od podstaw. Papier jest ręcznie postarzany, okładki obijane są różnokolorowymi tkaninami lub skórą naturalną.

Do wykonania opraw używamy tkanin o ciekawych wzorach oraz skóry naturalnej. W większości ksiąg używamy papieru postarzanego z delikatną fakturą i marmurkowym deseniem. Papier postarzany jest ręcznie w naszej pracowni, przy użyciu wyłącznie ekologicznych metod i barwników. Dzięki zastosowanej technice każda ze stron jest zupełnie niepowtarzalna.

Twórcy starają się robić przedmioty z duszą, funkcjonalne, ale również trwałe. Dzięki czemu będą służyły nabywcom przez wiele lat.

Nowością w ofercie Papirell jest "książkowa" biżuteria - wisiory i kolczyki. Technika wykorzystana do ich tworzenia jest taka sama - strony są postarzane, okładki obijane materiałem i skórą. Zasadnicza różnica jest jednak taka, że te miniaturowe książeczki mają po 2-3 cm wysokości, więc do ich wykonania niezbędna jest pęseta :-) Są niesamowite!

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

KOMENTARZE: