WYSZUKAJ

Moxmoda by Małgorzata Knopik-Skibińska

Opublikowano: 2012-10-05  |  Kategoria: Moda+Styl  |   Komentarze
Moxmoda by Małgorzata Knopik-Skibińska
Twórczynią marki Moxmoda jest Małgorzata Knopik-Skibińska, absolwentka Wydziału Tkaniny i Ubioru na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Damskie i męskie ubrania i dodatki robią niesamowite wrażenie. O swoich projektach mówi:

Uważam, że ubranie odzwierciedla osobowość, dlatego tworzę ubrania i dodatki dla ludzi nietuzinkowych, którzy nie obawiają się wyróżnienia z tłumu. Tworząc wybrane kolekcje, nie szukam konkretnego odbiorcy. To zawsze są rzeczy, które mogłyby być założone przeze mnie lub moich najbliższychPrzygoda Małgosi z projektowaniem zaczęła się bardzo wcześnie, bo już w dzieciństwie.
 
Jak wynika ze wspomnień mojej mamy, dość wcześnie miałam bezpośredni kontakt z maszyną do szycia. Podobno, nigdzie tak dobrze i słodko nie spałam jak na stole, przy wibrującym silniku maszyny szwalniczej. Właściwie to wychowałam się w pracowni krawieckiej, gdzie powstawały pierwsze kolekcje dla moich lalek. Moją pierwszą maszynę otrzymałam w prezencie w wieku 4 lat.Projekty Moxmody inspirowane są naturą i kolorami, ich kombinacją i połączeniami.
 
Brak kolorów, jest totalnym zaprzeczeniem natury! Nie kierunek jest ważny, lecz fakt chęci podążania dalej tą drogą. Dzięki temu ważne jest, tu i teraz. Nie ma struktur, ścisłych planów, rysunków - jest czyste w 101% działanie. I to jest piękne.Proces twórczy Małgosi zaczyna się od pomysłu, który realizuje samodzielnie aż do momentu, kiedy gotowe są pierwsze egzemplarze.
 
Najpierw pojawia się pomysł. Zawsze sama zajmuję się konstrukcją, krojeniem ubrań oraz szyciem pierwszych modeli. Dopiero gdy powstanie wersja ostateczna, trafia wtedy do szwaczki oraz do dalszej produkcji. 
 
Pomysł na Moxmodę pojawił się już podczas studiów - wtedy Małgosia założyła swoją firmę. Dotychczas, stworzyła dwie marki. Jedna z nich to kolekcje męskie, a druga to ubrania i dodatki dla kobiet (limitowane kolekcje).

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

KOMENTARZE: