WYSZUKAJ

Marta Miguel Martinez Soria o pracach konkursowych

Opublikowano: 2008-03-07  |  Kategoria: Handmade  |   Komentarze
Marta Miguel Martinez Soria o pracach konkursowych
To było ciekawe doświadczenie, móc wybierać wśród tak różnorodnych prac.
Maverika:
Ta bransoletka jest wyrazem symbolicznego znaku koła komunikacji i wieczności, przedstawionego za pomocą drobnych drewnianych części zakończonych czarnymi punktami. Centrum uwagi stanowi czarny obwód, który zdaje się zaznaczać skórę tego, kto nosi tę bransoletkę. Maverika przekazuje nam spokój i efekt czegoś skromnego, szczerego, jak gdyby na świecie nie było więcej drewna, którym można by umalować świat.
MaM korale:
W przeciwieństwie do bransoletki Maveriki, naszyjnik Mam Korale wyraża spontaniczność i podpowiedź do wizualnej gry kolorów podstawowych. Świeży, zaprasza do noszenia i rozsiewania radości po świecie.
Grete:
Ten obiekt jest bardzo subtelny, delikatny i poetycki. Czy mogę zinterpretować piękno skóry, piękno nagości wraz z materią płaszczyzny ziemniaka? Wykorzystywana w celu jedzenia, skóra ziemniaka, tym razem bowiem służy naszej własnej skórze, jej ozdobie. Poezja niemalże odczuwalna!
Magma:
Kolorystycznie nawiązująca do pracy Grete, spirala jest mi bliska. Jest to coś interesującego, co jako róża uspokaja i łagodzi, a jako metal kłuje i zadaje ból. Dostrzegam tu coś tak subtelnego jak rozwój życia ku miłości. Jest ciepła, kojąca, zaprasza do dotykania pomiędzy metalowymi elementami, a te zęby suwaka nie zdołają złapać Cię za palec, nie gryzą!

Marta Miguel Martinez Soria - prowadzi bloga A Place Where Live, uczestniczka projektu The On-line Jewellery Project.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

KOMENTARZE: