WYSZUKAJ

Jak zapakować prezent

Opublikowano: 2012-12-20  |  Kategoria: Miszmasz  |   Komentarze
Przez ostatnich kilka tygodni staraliśmy się pomóc Wam w wyborze idealnych prezentów dla rodziny i przyjaciół. Mam nadzieję, że macie już większość podarunków albo chociaż sprecyzowane pomysły na to, co komu kupić.

Prezenty to jedno, a kolejne wyzwanie to ich zapakowanie. Piękne upominki zasługują na równie piękną oprawę w postaci ciekawego opakowania. W końcu nie jest tajemnicą, że liczy się pierwsze wrażenie. Chcemy Was przekonać do samodzielnego stworzenia opakowań, zamiast kupowania gotowych torebek prezentowych. Czasami wystarczy odrobina fantazji albo po prostu ciekawy pomysł, aby wasz prezent wyglądał wyjątkowo. Wbrew pozorom, nie zawsze musi to być aż tak pracochłonne jak się wydaje.

Zaczynamy od najprostszych, ekologicznych i zarazem najtańszych w wykonaniu opakowań prezentowych. Wszystko czego potrzebujecie to szary papier pakowy, zwykły sznurek oraz do wyboru szyszki z lasu albo kilka zimozielonych gałązek. Materiały łatwo dostępne, pakowanie niewymagające dużych zdolności manualnych a efekt bardzo przyjemny dla oka. Co sądzicie?Kolejny pomysł opiera się na wykorzystaniu prostego pudełka w jednolitym, najlepiej białym lub beżowym kolorze, oraz kontrastującej wstążki. Etykietkę z imieniem warto wydrukować korzystając z ozdobnej czcionki oraz dodając obramowanie. A jeśli macie ładne pismo, to oczywiście najlepiej będzie wyglądała etykietka podpisana ręcznie.A jeśli wolicie skorzystać z gotowych bilecików do prezentów (widoczne na zdjęciach poniżej), to mimo wszystko polecamy zakup etkiet ręcznie robionych, na przykład takich jakie ma w ofercie Encza. Jej prace, jak również prace innych twórców, którzy robią kartki i bileciki w technice scrapbooking znajdziecie w DecoBazaar.Jeżeli macie w domu nienoszone swetry, które planowaliśmy wyrzucić, ale nie mieliście do tego serca, to może łatwiej przyjdzie Wam wykorzystanie ich do zapakowania prezentów dla ukochanej osoby. W ten sposób otulone upominki wyglądają wyjątkowo uroczo. Do zapakowania wina użyto rękawów od swetra a pudełko owinięto szerszym fragmentem dzianiny. W roli kokardki pięknie będą prezentować się pompony i z pewnością sprawią wrażenie bardziej przemyślanego i oryginalnego opakowania.W inspiracjach poniżej spodobało nam się użycie typografii oraz czarno-białej stylistyki, którą bardzo lubimy. Tak zapakowany prezent będzie wyglądał bardzo stylowo i jednocześnie minimalistycznie. To opakowanie proponujemy do prezentów dla mężczyzn, którym lepiej nie wręczać paczek owiniętych kolorową kokardką, jeśli chcemy aby potraktowali nasz prezent poważnie.Z kolei w przypadku prezentów dla dziewczyn, wszelkie romantyczne akcenty są jak najbardziej wskazane. Opakowanie z lewej strony, poniżej szczególnie nam się podoba. Do jego wykonania będziecie potrzebować zwykłą gazetę, papierowe serwetki oraz, do wykończenia, mini kokardkę. Zamiast kokardki możecie wykorzystać zwykły sznurek, a dla ciekawszego efektu ozdobić go chorągiewkami wyciętymi z gazety lub kolorowego papieru. Piękny efekt murowany.
Jak zapakować prezent

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

KOMENTARZE: