WYSZUKAJ

Grafiki, wydruki i linoryty Zofii Różyckiej

Opublikowano: 2017-11-26  |  Kategoria: Sztuka  |   Komentarze
Grafiki, wydruki i linoryty Zofii Różyckiej
Zofia Różycka (ur. 1986) zajmuje się ilustracją prasową, grafiką, fotografią i stylizacją kulinarną. Studiowała na Wydziale Konserwacji Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Do niedawna zaopatrywała warszawskie kawiarnie w ciasta z własnej pracowni. Regularnie publikuje przepisy w miesięczniku "Kuchnia".  

Autorka książki "Alfabet ciast" (wyd. Dwie Siostry, 2015), w której łączy sztukę kulinarną ze sztuką graficzną, swoje dwie pasje: kaligrafię, rysunki i liternictwo z prostymi przepisami na ciasta. "Alfabet ciast" został wyróżniony w ramach konkursu ‘must have 2015’ na Łódź Design Festival i zaprezentowany na wystawie „Stół Polski. La Tavola Polacca” na EXPO 2015 w Mediolanie.  

Zofia połączyła pasję do wypiekania z wykształceniem artystycznym. Stworzyła rysowane przepisy, oryginalne ręczne receptury, posługując się czarno-białym linorytem (swoją ulubioną techniką) i transparentną, lekką, niedosłowną akwarelową plamą barwną.

Lubi psy, rowery i jedzenie. Jej mistrzem jest Swedish chef (bohater Muppet Show) i Ciasteczkowy Potwór z ulicy Sezamkowej.

Tutaj można obejrzeć prace Zofii: www.decobazaar.com/zofia-rozycka

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

KOMENTARZE: