WYSZUKAJ

Geometryczne meble

Opublikowano: 2012-10-23  |  Kategoria: Design  |   Komentarze
Geometryczne meble
Berliński duet kryjący się pod nazwą The Fundamental Group, specjalizuje się w wykorzystywaniu drewnianych sześcianów do tworzenia geometrycznych mebli. Ich najnowszym dziełem jest stół "Atlas". Twórcom zależy nie tylko na efekcie końcowym, ale na zwróceniu uwagi na cały proces tworzenia i na konstrukcję stołu:

Ludzie często zapominają o dotyku, o doświadczaniu różnych rzeczy rękami. Chcemy, aby nasze meble pobudzały umysł, co na swój sposób jest łatwe. Chcemy jednak, aby również sam sposób wykonania wyzwalał bardziej podstawowe formy poznania, co jest dużo większym wyzwaniem.

Sześciany połączone są ze sobą klejem, w każdej z trzech płaszczyzn, dzięki czemu stół jest bardzo stabilny. Według twórców przypomina olbrzyma dźwigającego na swoich barkach cały świat. Mebel jest idealnie płaski, poza kilkoma miejscami, które odstają niczym piramidy:

Zostawiliśmy kilka miejsc pustych, a następnie stworzyliśmy piramidy, które pasują w otwory. W efekcie możesz sam dokończyć stół, wkładając je w odpowiednie miejsca i uzyskując idealnie gładką powierzchnię stołu. Od Ciebie będzie zależał efekt końcowy. Oczywiście to rozwiązanie bardzo podoba się również dzieciom.

The Fundamental Group poza Atlasem, stworzyli jeszcze inne meble oraz akcesoria z drewna. Wszystkie bazujące na geometrii i niesamowitej symetrii.PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

KOMENTARZE: