WYSZUKAJ

Biżuteria z filcu - przegląd projektów w DecoBazaar

Opublikowano: 2013-03-06  |  Kategoria: Handmade  |   Komentarze
Pisaliśmy niedawno o popularności filcu i jego zastosowaniu przy tworzeniu oryginalnych torebek. Tym razem postanowiliśmy pokazać jak można wykorzystać filc tworząc artystyczną biżuterię.

Projektanci coraz częściej sięgają po filc w celu stworzenia miękkich naszyjników, bransolet czy kolczyków. Wybierają gotowy filc, wyprodukowany przemysłowo, lub decydują się na samodzielne stworzenie tego materiału z wełny, metodą filcowania. Filcowanie jest jedną z najstarszych metod produkcji tkaniny. Filcować można na dwa sposoby, na sucho lub na mokro, uzyskując w ten sposób różne efekty, w zależności od upodobań. 

Przeglądając filcową biżuterię w DecoBazaar, trudno nie ulec urokowi projektów FlowerFelt Design. Kultowe formy kwiatowe wykonane w całości z filcu, które wymyśliła Małgosia Hupert - twórca marki - mają licznych wielbicieli. Są motywem przewodnim naszyjników, kolczyków oraz bransolet. Występują w wielu wariantach kolorystycznych i niezmiennie cieszą oko, szczególnie na wiosnę. Od jakiegoś czasu w pracowni FlowerFelt Design powstają również projekty oparte na haftowaniu oraz naszywaniu drobnych koralików i kamieni na filc. Z kolei projektant Coś Pięknego - filc, do wyrobu swojej biżuterii, wykorzystuje techniki ręcznego filcowania wełny. W ten sposób powstają te piękne kwiaty, w formie bransolet i naszyjników. Naszyjniki mają więcej zastosowań niż tylko ozdobienie szyi, i ze względu na długośc mogą pełnić również funkcję paska.Republika Artystyczna, której prace widoczne są poniżej, wykorzystuje filc jako bazę dla ozdobnych kolii, wyszywanych ćwiekami, koralikami i guzikami. Te prace są przykładem tzw. "dużej biżuterii" czyli takiej, która nie lubi konkurencji i w stylizacji gra rolę pierwszoplanową. Do takiego celu filc jest idealnym tworzywem. Jest miękki, łatwo można do niego przymocować drobne elementy, nie wymaga wykończenia. Jak Wam się podobają te ekstrawaganckie kolie?Agat.handmade tworzy piękną biżuterię z filcu, stosując różne techniki. Między innymi haftuje misterne wzory oraz naszywa koraliki na filcowe bransolety i kolie. Efekt jest bardzo romantyczny, a hafty przykuwają uwagę. Zdecydowanie hit tego sezonu.Ten sam projektant tworzy również te naszyjniki, które widać poniżej. Są one filcowane na mokro z bardzo dobrej gatunkowo wełny z australijskich merynosów. Kolory naszyjników są raczej stonowane, pięknie dopełniają codzienne stylizacje.Kolejnym projektantem, którego prace chciałabym Wam pokazać jest ELMA-KOLOR. Ta artystka potrafi wyczarować z filcu prawdziwe cuda. Kolorowe broszki w formie najróżniejszych zwierzątek zaskakują ciekawą formą i pięknie dobranymi kolorami filcu. Uroku dodają im też ręczne przeszycia, dzięki którym widać, że każda broszka to wytwór pracy rąk i nieograniczonej wyobraźni.Dla sopeppermint, filc stanowi jedynie tło. Na nim haftuje wizerunki zwierząt, które następnie  oprawia w metalowe medaliony. Te zabawne wisiory są fragmentem kolekcji o nazwie GONE WILD. Znalazły się w niej przeróżne, leśne stworzenia. Możecie zawiesić na szyi swoje ulubione zwierzątko :)Marlena Rakoczy, podobnie jak opisywana wcześniej agat.handmade, specjalizuje się we własnoręcznym filcowaniu wełny z australijskich merynosów, z której następnie formuje przepiękne naszyjniki. Jej wzory mają bardzo artystyczny charakter, swoją lekkością wspaniale oddają urok polnych kwiatów. W sam raz na wiosnę!
Biżuteria z filcu - przegląd projektów w DecoBazaar

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

KOMENTARZE: