WYSZUKAJ

Alina Tyro-Niezgoda o pracach konkursowych

Opublikowano: 2008-02-25  |  Kategoria: Handmade  |   Komentarze
Alina Tyro-Niezgoda o pracach konkursowych
Mamy już pierwszą wypowiedź 'krytyka' na temat prac konkursowych. Tym samym rozpoczynamy serię komentarzy osób związanych z projektowaniem biżuterii, które będą wskazywać prace, które im osobiście podobają się najbardziej oraz argumentować swój wybór.

Wybór Aliny Tyro-Niezgody:
1) Nakręcona – GOSIA
Nie tylko dla hydraulików. Bransoletka wykonana z metalowych nakrętek połączonych cienkim, posrebrzanym drucikiem.
2) NO. 1.1 – GRETE
bransoleta, tworzywo: klej introligatorski + chusteczki

Argumentacja:
Wśród przedstawionych prac konkursowych, zainteresowały mnie dwie, całkiem różne bransoletki. Jedna lekka, jasna i zwiewna, bardzo delikatna i kobieca; druga – wprost przeciwnie – masywna, ciemna i bardzo konkretna, z elementów kojarzonych raczej z męską częścią populacji. Piekło i Niebo; Yin i Yang; Białe i Czarne; Zima i Lato; Praca i Zabawa – takich przeciwstawnych konotacji można szukać więcej. Dwa bardzo różne sposoby myślenia i podejścia do tematu stworzyły razem niesamowity duet. Zakreśliły wspólnie obszar, w którym można zmieścić wszystko. Dwa biżuteryjne ekstrema, wyznaczające swoiste granice poszukiwań. Obie bransoletki świetnie pomyślane i niebanalne, perfekcyjnie oddające przypisany im klimat. Pełne wdzięku i uśmiechu. Obie również mocno potwierdzające tezę, że ze wszystkiego da się zrobić biżuterię! :) Super! Tak trzymać! Gratuluję!

Alina Tyro-Niezgoda – ABSOLWENTKA WYDZIAŁU ARCHITEKTURY POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ, PRZEZ WIELE LAT ZWIĄZANA Z BRANŻĄ REKLAMOWĄ. DZIŚ TWORZY POD SZYLDEM ANTIDOTUM WYKONUJĄC PROJEKTY ARCHITEKTONICZNE, ARANŻACJE WNĘTRZ, PROJEKTY MEBLI. PROJEKTUJE RÓWNIEŻ PRZEDMIOTY DEKORACYJNE ORAZ BIŻUTERIĘ.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

KOMENTARZE: