WYSZUKAJ

100 ptaków Lego

Opublikowano: 2012-11-05  |  Kategoria: Miszmasz  |   Komentarze
100 ptaków Lego
Lego to świetna i bardzo kreatywna forma zabawy dla każdego dziecka. Oczywiście odpowiednio dużego, aby nie wpadło na pomysł zjedzenia kolorowych klocków :-) Sam pamiętam wyprawy do katowickiego sklepu Pewex w latach 80-tych w celu nabycia wymarzonych zestawów Lego. Pamiętam również rozpakowywanie ich w 5 sekund po wyjściu ze sklepu, ku rozpaczy mamy, która oczami wyobraźni widziała wszystkie potencjalnie pogubione klocki :-)

Lego ma również rzesze fanów wśród ludzi bardziej zaawansowanych wiekiem. Wiele osób nie kończy "zabawy" klockami na zbudowaniu zestawów według dołaczonej do każdego z nich instrukcji. W internecie można znaleźć niesamowite budowle, stworzone tylko z pomocą wyobraźni. Są to odtworzone całe miasta, rzeczywiste postacie, fragmenty scenerii z różnych filmów.

Jedną z takich osób jest Tom Poulsom, zapalony ogrodnik, który pewnego dnia, po wizycie pierzastego gościa w swoim ogrodzie, postanowił odtworzyć go z klocków Lego. Tak zrodził się pomysł, aby stworzyć kolejne ptaki. Tom kupuje pojedyncze klocki, które następnie godzinami składa tak, aby przypominały różne odmiany. Wymyślenie i stworzenie niektórych z nich, w tym białej sowy, zajęło mu całe tygodnie.

Poulsom ma nadzieję, że jego projekt zyska aprobatę firmy Lego. Nie wiem czy wiecie, ale istnieje strona Lego CUUSOO, na której każdy amator ma szansę zaprezentować swój pomysł innym i jeśli zyska 10000 głosów, ma szansę na to, że jego dzieło wejdzie do oficjalnej produkcji. Jeśli macie ochotę, możecie zagłosować na jego ptaszydła tutaj.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

KOMENTARZE: