WYSZUKAJ

Wnętrza ze snu

Opublikowano: 2012-11-12  |  Kategoria: Sztuka  |   Komentarze
Wnętrza ze snu
Instalacja Le Cercle Fermé ma na celu pokazanie przestrzeni, która jest ciągle zmieniana przez postęp cywilizacyjny, która w jednej chwili jest nam znajoma, a w następnej przeobraża się w coś nie do poznania. Artyści Martine Feipel i Jean Bechameil wzięli na warsztat klasyczne wnętrze i zmienili je w poskręcany, spływający i senny krajobraz, przypominający obrazy Salvadora Dali.

Mimo jasno określonego przez twórców przesłania, zdają sobie oni sprawę, że dla każdej osoby spacer po tych dziwnych wnętrzach będzie miał inne znaczenie.

Le Cercle Fermé zostało przez nas wymyślone i zbudowane, aby oddziaływać na wielu płaszczyznach. Chcemy, aby było otwarte na ludzi, którzy będąc w środku sami wymyślą sobie własną historię, odkryją ją i zgłębią. Ważny jest dla nas fakt, że na poziomie intelektualnym instalacja nawiązuje do wielu różnych rzeczy i wspaniałe jest to, że ludzie mogą fizycznie i intuicyjnie czerpać z niej radość!

Przygotowanie całej instalacji zajęło artystom 6 miesięcy. Każdy pokój z instalacji został najpierw stworzony w ich studiu w Luksemburgu. Montaż wszystkiego na Biennale w Wenecji zajął kolejne 6 tygodni. PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

KOMENTARZE: