WYSZUKAJ

WILLOVE - design oparty na tradycji

Opublikowano: 2016-03-07  |  Kategoria: Handmade  |   Komentarze
WILLOVE - design oparty na tradycji
Używana od wieków, nieraz zapomniana, choć obecnie przeżywająca swój renesans. Wiklina, bo o niej mowa. Ten ekologiczny materiał, coraz chętniej używany jest przez designerów na całym świecie. 

Nie trzeba szukać daleko wystarczy rozejrzeć się wokół. Za tą myślą poszła dwójka młodych ludzi, tworząc markę WILLOVE. Ewa Gutek i Paweł Pracownik to założyciele firmy, która produkuje i sprzedaje wielofunkcyjne pojemniki wiklinowe. Oboje pochodzą z Podkarpacia jednego z największych zagłębi wikliniarskich w Europie. Pomysł na biznes rósł od lat pod ich domem.

Wiklina to materiał, który ma bardzo szerokie zastosowanie, jest ekologiczny i posiada duży potencjał. Dostrzegła to właśnie Ewa, która jest projektantką. Inspiracją do stworzenia pojemników były stare formy wikliniarskie, znalezione w jej domu rodzinnym.  Celem stało się połączenie tradycyjnych form ze współczesnymi elementami. Tak powstały proste pojemniki, przeznaczone do kuchni, które spełniają kilka funkcji. To świetny przykład współpracy projektanta z rzemieślnikiem. Połączenie tradycji i designu okazało się bardzo trafionym pomysłem. A w dobie produkcji masowej takie rozwiązanie jest niezwykle atrakcyjne. 

WILLOVE ma misję do spełnienia. Ich produkty wykonują lokalni rzemieślnicy. Fach, który posiadają jest przekazywany z pokolenia na pokolenie. Firma chce podtrzymać upadające rzemiosło dając pracę lokalnym wikliniarzom oraz aktywizować społeczność, również tą, która nie ma wystarczającej ilości środków do życia, a posiada umiejętności.

Produkty WILLOVE dostępne są tutaj: www.decobazaar.com/willove
 
Tagi: willove, wnętrze, dom

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

KOMENTARZE: