WYSZUKAJ

W 80 sekund dookoła Nowego Jorku

Opublikowano: 2012-11-07  |  Kategoria: Miszmasz  |   Komentarze
W 80 sekund dookoła Nowego Jorku
Czy można zbudować całe miasto w 80 sekund? Oczywiście, że tak! Pod warunkiem, że na papierze. Artysta Patrick Vale nakręcił rewelacyjny film, trwający dokładnie 1:20 minuty, pokazujący cały proces narysowania od zera panoramy Nowego Jorku widzianej z Empire State Building.

Odwiedzając stronę Patricka widać, że sporo jego prac to właśnie panoramy różnych miast. Ponieważ ludzie często mieli wątpliwości, czy rysuje wszystko ręcznie, bez pomocy komputera, postanowił nakręcić film, który w przyśpieszonym tempie pokazuje jak powstają jego rysunki.

Ludzie bardzo często nie byli w stanie ogarnąć faktu, że tworzę je ręcznie, bez użycia technologii. Pomyślałem więc, że nakręcę film metodą poklatkową, pokazując jak powstaje rysunek, krok po kroku, z pomyłkami i całą resztą!

Film robi ogromne wrażenie przez pryzmat tego, że na rysunku powstaje miasto. Oglądając go ma się więc uczucie, że doświadczamy procesu tworzenia. Można sobie wyobrazić, że tak faktycznie rozbudowywał się Nowy Jork, powstawały nowe dzielnice, budynki i ulice. Nowy Jork tętni życiem, tak samo jak obraz Patricka. Przez to, że wszystko jest przyśpieszone, film sprawia wrażenie chaotycznego i pełnego wigoru. Tak samo jak "Wielkie Jabłko".

Od zawsze uwielbiałem Nowy Jork. Kiedy byłem dzieciakiem, mój tata często podróżował do Stanów Zjednoczonych i robił tam wiele zdjęć, które ja odrysowywałem już po jego powrocie. Moje zainteresowanie miało więc swoje początki już wtedy. Nowy Jork lubię najbardziej, ale wszystkie miasta są dobre do narysowania! Wkrótce zamierzam zabrać się za panoramę Paryża i no oczywiście Londyn również posiada wiele wspaniałych widoków.


Zachęcam do obejrzenia filmu, bo robi naprawdę duże wrażenie!

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

KOMENTARZE: