WYSZUKAJ

Scrapbooking w DecoBazaar

Opublikowano: 2013-03-15  |  Kategoria: Handmade  |   Komentarze
Scrapbooking to popularne hobby i technika ozdabiania kartek oraz albumów, wykorzystująca przeróżne wycinki i skrawki papieru, zdjęcia, fragmenty książek, a nawet takie ozdoby jak ćwieki, nity czy cekiny. Technika jest bardzo pracochłonna, ale efekty wielogodzinnej pracy bywają zachwycające.

W DecoBazaar, wśród przedmiotów wykonanych techniką scrapbooking, znajdziemy przede wszystkim kartki okolicznościowe, albumy na zdjęcia oraz przepiśniki. A ja chcę Wam dziś pokazać prace twórców, którzy scrapbooking opanowali do perfekcji i potrafią w tej technice stworzyć prawdziwe cudeńka.

Prace widoczne poniżej to kartki autorstwa Enczy. Projektantka scrapbookingiem zajmuje się od kilku lat, dzięki czemu warsztat opanowała do perfekcji. Swoje umiejętności i ogromną wiedzę w tym temacie przekazuje innym na warsztatach ze scrapbookingu. Jej prace mają bardzo romantyczny styl, osiągany dzięki umiejętnemu wykorzystaniu scrapbooking. Ta technika jest wręcz idealna przy takiej stylistyce.Anna Carolina, której prace widzicie poniżej, lubi tworzyć kartki i zaproszenia na wyjątkowe okazje. Ślub, chrzciny, komunia - to tematy szczególnie jej bliskie. Można u niej zamówić spersonalizowane zaproszenia lub kartkę z określonym motywem. W jej projektach często pojawia się motyw kwiatów i to one zwykle są elementem przestrzennym, charakterystycznym dla scrapbookingu.Scrapbooking pokochała również Lu luu i pracuje w tej technice również od kilku lat. Jej prace, choć są stylistycznie dość zróżnicowane, łączy delikatny charakter. Na kartkach często pojawiają się elementy ażurowe, spod których prześwitują kolejne warstwy papieru. Naprawdę pięknie to wygląda, polecamy obejrzenie pozostałych prac Lu luu w DecoBazaar.Magda(i)Lena jest z nami od listopada, a my cały czas zachwycamy się jej misternymi kartkami. Niektóre z nich w komplecie mają nawet pudełko. Koniecznie zobaczcie pozostałe prace tej projektantki, są naprawdę piękne.Chciałabym zwrócić Waszą uwagę na jeszcze jedną, nową projektantkę scrapbooking, która pojawiła się niedawno w DecoBazaar. Mowa o Makoli, na co dzień studentce architektury. Scrapbooking i tworzenie kartek w ogóle, są jej receptą na stres związany z nauką. Pozwala jej wyżyć się twórczo, dzięki czemu powstają kolorowe kartki, pełne pozytywnych emocji. Zobaczcie sami.Kartki wykonane techniką scrapbookingu bywają podobne i zazwyczaj utrzymane są w podobnej stylistyce. Ale zdarzają się też nietypowe formy, na przykład pudełka. Na zdjęciu poniżej znajduje się przestrzenna kartka na narodziny dziecka, wykonana właśnie w formie pudełka. Po otworzeniu ukażą nam się życzenia - bardzo fajny projekt autorstwa Fabryki Prezencika.Scrapbooking można wykorzystywać nie tylko do wyrobu kartek. Bardzo często stosuje się go do ozdabiania przeróżnych albumów, przepiśników, notesów. Taki przedmiot nabiera wówczas wartości pamiątkowej i bardziej osobistej. Wyjątkowo piękne albumy na zdjęcia wykonuje, metodą scrapbookingu, Tinta Studio (zdjęcia poniżej).Pisząc o scrapbookingu, nie mogliśmy zapomnieć o projektantce kryjącej się pod nazwą Brises koloruje. Kartki okolicznościowe to jej świat i ukochane hobby. Niedawno, przy okazji Walentynek, furorę zrobiły "karnety na upojną noc" w formie ozdobnej kartki. Pomysł naprawdę fajny i nietypowy. Na zdjęciach poniżej znajdują się inne kartki od Brises, a karnety znajdziecie w jej galerii w DecoBazaar.
Scrapbooking w DecoBazaar

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

KOMENTARZE: