WYSZUKAJ

Restauracja dla psów i kotów w centrum Berlina

Opublikowano: 2014-02-27  |  Kategoria: Miszmasz  |   Komentarze
Restauracja dla psów i kotów w centrum Berlina
W Berlinie powstała niedawno restauracja dla psów i kotów, połączona z ekskluzywnymi delikatesami dla tychże czworonogów. Pomysł może wydawać się dość absurdalny, szczególnie w naszych, polskich realiach. Ale właściciel i pomysłodawca restauracji podszedł do tematu całkiem poważnie. Własne doświadczenia nauczyły go, że psom szybko nudzi się gotowe jedzenie z marketów. Poza tym, jak każdy produkt wysoko przetworzony, nie jest za bardzo zdrowe. Tak powstał pomysł, a z końcem grudnia udało się go zrealizować.

Psy a także koty mogą wybierać spośród szerokiego wyboru mięs, oprócz tych typowych serwowane jest też na przykład mięso z kangura. Do tego można dobrać warzywa oraz porcję niezbędnych węglowodanów w postaci ryżu, makaronu czy ziemniaków.




W Pets Deli zatrudniono wykwalifikowaną ekspertkę od żywienia zwierząt i to ona przyrządza zamówione potrawy dla zwierząt. W czasie gdy pies delektuje się jedzeniem, właściciel może zrelaksować się w wygodnym fotelu z kubkiem kawy.




Pomysł oczywiście wzbudził kontrowersje. Ponieważ jest dość nietypowy i zupełnie nowatorski w Niemczech, otwarcie restauracji zostało mocno nagłośnione przez lokalne media. To wywołało lawinę komentarzy, niektórych bardzo negatywnych, sugerowano nawet, że niektóre psy mają się dziś lepiej niż dzieci. Wiele osób uważa, że powstanie takiego miejsca jest przejawem czystej dekadencji i zepsucia nastawionego na konsumpcję społeczeństwa.

Ja jednak sądzę, że tam gdzie pojawia się popyt, tam w naturalny sposób pojawią się i podaż. Widocznie takie miejsce jest potrzebne niektórym właścicielom psów i kotów. Poza tym ludzie wydają pieniądze na wiele zbytków, które nic pozytywnego nie wnoszą do ich życia, choćby na używki. O dziwo tego nikt w taki stanowczy sposób nie komentuje. Jedno natomiast jest pewne, to miejsce z pewnością podoba się zwierzętom i działa z korzyścią dla nich.

A co Wy myślicie o takim miejscu? Czy w Polsce by się przyjęło? Więcej o Pets Deli znajdziecie na ich Facebooku.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

KOMENTARZE: