WYSZUKAJ

Quitenormal - prosto, ale wyjątkowo

Opublikowano: 2013-04-19  |  Kategoria: Moda+Styl  |   Komentarze
Quitenormal - prosto, ale wyjątkowo
Quitenormal czyli marka za którą stoi młoda projektantka Kasia Ćwieląg to odzież nawiązująca do stylu casual/oversize, a jak twierdzi sama projektantka - powstająca z miłości do komfortu.Jak zaczęła się Twoja przygoda z projektowaniem?

Moja babcia jest krawcową samoukiem, u niej na strychu i w szafkach było mnóstwo pięknych materiałów i ubrań z niepowtarzalnymi fakturami. Postanowiłam je wykorzystać i przerobić na siebie, z pomocą babci. Dziś staram się szyć sama, projektuję z nowych tkanin pochodzących mi.n z Włoch. Choć czasami zdarza mi się korzystać z rozwiązań z dzieciństwa.

Co Cię inspiruje?

Bodźców jest tak wiele, a przy tworzeniu kolekcji muszę się ograniczyć do kilku, co zawsze stanowi dla mnie problem, w natłoku koncepcji. Na pewno moda uliczna, moda dwudziestego wieku, jak i wspomniany wcześniej zachwyt materiałem, generują u mnie nowe pomysły.

Jak wygląda u Ciebie proces twórczy: od pomysłu do realizacji?

Uwielbiam pracować z konkretnym surowcem. W gąszczu materiałów wyłania się kilka, które po prostu muszę mieć! Czasami od razu mam pomysł, a czasami rodzi sie w pracowni. Lubię upinać tkaniny na manekinie, ale korzystam również z komputera, co jest sumą kolekcji.Czy tworząc swoje prace masz na uwadze jakiś konkretny typ odbiorcy? Czy myślisz o tym kto stanie się właścicielem Twoich prac?

Tworzę ubrania w klimacie streetwear/casual więc odbiorcą jest każda osoba, która lubi połączenie tych stylów. Dla każdego, kto ceni sobie komfort w dobrym wydaniu.

Jakie masz plany na przyszłość związane z projektowaniem?

Chciałabym nigdy nie zatracić tej pasji i tworzyć dla większej grupy odbiorców: mężczyzn i dzieci.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

KOMENTARZE: