WYSZUKAJ

Poduszki pączki Kapeluszniczki

Opublikowano: 2012-11-15  |  Kategoria: Handmade  |   Komentarze
Poduszki pączki Kapeluszniczki
Nasza DecoBazaarowa Kapeluszniczka tworzy fantastyczne poduchy oraz inne akcesoria (przypinki, zakładki) mocno nawiązujące do jedzenia, a w szczególności do angielskich pączków. Wszystko wygląda tak apetycznie, że aż ma się ochotę je zjeść :-)

Kim jest Kapeluszniczka?

Mam na imię Daria i dwadzieścia pare wiosenek w dowodzie. Z wykształcenia jestem plastyczką oraz architektem wnętrz. Szaleję na punkcie kotów, najchętniej zajadam owoce i lubię długo spać - a kto z nas nie lubi? ;)Jak to wszystko się zaczęło?

Wszystko zaczęło się od małego, krzywego, nie do końca dopieszczonego kapelusika. Kapelusik z czasem zaczął nabierać przemyślane formy. Był wykańczany dokładnie w każdym detalu. Zaczęły powstawać kolejne wzory, wielkości i kolory. W ten sposób powstała Kapeluszniczka. Oprócz kapelusików do głowy wpadały kolejne pomysły, którym nie mogłam się oprzeć i musiałam zacząć je realizować. Jednym z nich była pierwsza poduszka w kształcie angielskiego pączka, którą otrzymała ukochana osoba. Tym pomysłem chciałabym podbić serca miłośników DecoBazaaru.

Gdzie szukasz pomysłów?

Inspiracji szukam w wielu miejscach, bądź całkiem przypadkiem rodzą się w mojej głowie. Inspirują mnie delikatne kolory, formy i prostota w przedmiotach. Moimi trzema ulubionymi wzorami są: groszki, kokardki i serduszka. Jeśli chociaż jeden z nich znajdzie się w moim projekcie, jest uznawany za uroczy, słodki i dziewczęcy przedmiot.W jaki sposób zabierasz się za nowy projekt?

Najpierw jest pomysł. Czasem nagły i zrywający do działania, czasem długo dojrzewający i rozwijający się w mojej głowie. Potem jest szkic. Czasem jest to krótka zapiska nie pozwalająca zasnąć, najczęściej jednak są to rysunki. Najpierw powstaje szkic koncepcyjny, ukazujący ogólny pomysł. Potem rozmyślam o detalach, technice wykonania, doborze materiałów. Zależy mi na tym, aby moje przedmioty były trwałe i służyły przez wiele, wiele lat.

Jak ważne są same materiały?

Spędzam dużo czasu w sklepie z materiałami, przykładając do siebie kolory i tekstury, aby skomponować idealne połączenie. Kiedy już wszystkie materiały zebrałam, kawałek po kawałku powstaje coś nowego. Wszystkie wzory i wymiary skrupulatnie zapisuję, tworzę dokumentację techniczną i fotograficzną. Teraz już czekam, aż mój przedmiot zdobędzie fanów i wybierze się w podróż do nowego właściciela.Czy Twoje poduszki spodobają się tylko najmłodszym?

Poduszki pączki nie są skierowane tylko dla dzieci. Mogą być cudownym prezentem dla chłopaka łasucha, właściciela cukierni, koleżanki, z którą do kawy zawsze wybieramy pączka. Może Twoje dziecko woli poduszki zamiast typowego pluszaka i pączuś będzie jego ulubioną maskotką? Mogą zdobić wnętrze dziecięcego pokoju, salon w nowoczesnym stylu i humorystycznymi akcentami, wnętrze przytulnej kawiarni. Każdy znajdzie coś dla siebie w pączkowej kolekcji.

W jaki sposób chciałabyś rozwijać swoje projekty?

Byłoby cudownie, gdyby moje projektowanie stało się czymś więcej niż tylko hobby i pasją. Jeśli będę mieć okazję, aby rozwijać się i działać to na pewno z niej skorzystam. Najważniejsze jest dla mnie, aby tworzyć z serduchem i skradać małe uśmieszki, każdemu, kto doceni moje prace.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

KOMENTARZE: