WYSZUKAJ

Poduszki pączki Kapeluszniczki

Opublikowano: 2012-11-15  |  Kategoria: Handmade  |   Komentarze
Poduszki pączki Kapeluszniczki
Nasza DecoBazaarowa Kapeluszniczka tworzy fantastyczne poduchy oraz inne akcesoria (przypinki, zakładki) mocno nawiązujące do jedzenia, a w szczególności do angielskich pączków. Wszystko wygląda tak apetycznie, że aż ma się ochotę je zjeść :-)

Kim jest Kapeluszniczka?

Mam na imię Daria i dwadzieścia pare wiosenek w dowodzie. Z wykształcenia jestem plastyczką oraz architektem wnętrz. Szaleję na punkcie kotów, najchętniej zajadam owoce i lubię długo spać - a kto z nas nie lubi? ;)Jak to wszystko się zaczęło?

Wszystko zaczęło się od małego, krzywego, nie do końca dopieszczonego kapelusika. Kapelusik z czasem zaczął nabierać przemyślane formy. Był wykańczany dokładnie w każdym detalu. Zaczęły powstawać kolejne wzory, wielkości i kolory. W ten sposób powstała Kapeluszniczka. Oprócz kapelusików do głowy wpadały kolejne pomysły, którym nie mogłam się oprzeć i musiałam zacząć je realizować. Jednym z nich była pierwsza poduszka w kształcie angielskiego pączka, którą otrzymała ukochana osoba. Tym pomysłem chciałabym podbić serca miłośników DecoBazaaru.

Gdzie szukasz pomysłów?

Inspiracji szukam w wielu miejscach, bądź całkiem przypadkiem rodzą się w mojej głowie. Inspirują mnie delikatne kolory, formy i prostota w przedmiotach. Moimi trzema ulubionymi wzorami są: groszki, kokardki i serduszka. Jeśli chociaż jeden z nich znajdzie się w moim projekcie, jest uznawany za uroczy, słodki i dziewczęcy przedmiot.W jaki sposób zabierasz się za nowy projekt?

Najpierw jest pomysł. Czasem nagły i zrywający do działania, czasem długo dojrzewający i rozwijający się w mojej głowie. Potem jest szkic. Czasem jest to krótka zapiska nie pozwalająca zasnąć, najczęściej jednak są to rysunki. Najpierw powstaje szkic koncepcyjny, ukazujący ogólny pomysł. Potem rozmyślam o detalach, technice wykonania, doborze materiałów. Zależy mi na tym, aby moje przedmioty były trwałe i służyły przez wiele, wiele lat.

Jak ważne są same materiały?

Spędzam dużo czasu w sklepie z materiałami, przykładając do siebie kolory i tekstury, aby skomponować idealne połączenie. Kiedy już wszystkie materiały zebrałam, kawałek po kawałku powstaje coś nowego. Wszystkie wzory i wymiary skrupulatnie zapisuję, tworzę dokumentację techniczną i fotograficzną. Teraz już czekam, aż mój przedmiot zdobędzie fanów i wybierze się w podróż do nowego właściciela.Czy Twoje poduszki spodobają się tylko najmłodszym?

Poduszki pączki nie są skierowane tylko dla dzieci. Mogą być cudownym prezentem dla chłopaka łasucha, właściciela cukierni, koleżanki, z którą do kawy zawsze wybieramy pączka. Może Twoje dziecko woli poduszki zamiast typowego pluszaka i pączuś będzie jego ulubioną maskotką? Mogą zdobić wnętrze dziecięcego pokoju, salon w nowoczesnym stylu i humorystycznymi akcentami, wnętrze przytulnej kawiarni. Każdy znajdzie coś dla siebie w pączkowej kolekcji.

W jaki sposób chciałabyś rozwijać swoje projekty?

Byłoby cudownie, gdyby moje projektowanie stało się czymś więcej niż tylko hobby i pasją. Jeśli będę mieć okazję, aby rozwijać się i działać to na pewno z niej skorzystam. Najważniejsze jest dla mnie, aby tworzyć z serduchem i skradać małe uśmieszki, każdemu, kto doceni moje prace.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Ekskluzywne akcesoria Breidon

Breidon to młoda firma, która ręcznie produkuje ekskluzywne akcesoria. Głównie są to skórz...

Dekoracje Zuzu Design

Zuzu Design to producent dekoracji przestrzennych oraz elementów wyposażenia pokoi dz...

KOMENTARZE: