WYSZUKAJ

Paryska moda w latach 60-tych

Opublikowano: 2012-10-09  |  Kategoria: Moda+Styl  |   Komentarze
Paryska moda w latach 60-tych
Paryż słynie z mody, a Paryżanki powszechnie kojarzone są jako najlepiej ubrane kobiety na świecie, które posiadają wrodzone wyczucie stylu i szyku. Faktycznie dobrze ubrane kobiety widuje się tam na ulicach znacznie częściej niż w innych krajach. Mi osobiście styl Francuzek kojarzy się z klasyczną elegancją, ponadczasowymi trendami i umiejętnością uczynienia atutu ze skromności.

Trafiłam ostatnio na tę sesję, która miała pokazać paryski styl, a pochodzi z lat 60-tych. To co mnie w niej uderzyło, to ponadczasowość tych ubrań. Ich klasyczna forma sprawia, że spokojnie można by je założyć dziś, zapewniając sobie w dodatku modny look w stylu vintage. Te rzeczy mają w większości proste, klasyczne formy, dominuje w nich łączenie czerni z bielą lub innymi, zdecydowanymi barwami. Naprawdę miło się patrzy na te zdjęcia.

Jeśli chciałybyście wzbogacić swoją szafę o elementy garderoby pamiętające dawne czasy, to zaglądajcie koniecznie do naszego działu vintage. Można tam trafić na prawdziwe perełki.

Sesja ta została wykonana dla magazynu LIFE w 1968 roku. Autorem zdjęć jest kultowy fotograf Bill Ray.PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

KOMENTARZE: