WYSZUKAJ

Miniaturowe światy

Opublikowano: 2012-10-30  |  Kategoria: Sztuka  |   Komentarze
Miniaturowe światy
Catherine Nelson to artystka, która postanowiła połączyć swoje wykształcenie malarskie z pasją do fotografii. Efektem tego mariażu są wyjątkowe prace, będące zawieszonymi w przestrzeni miniaturowymi światami. Jej cykl "Future Memories" to tysiące zdjęć, cyfrowo połączonych ze sobą, Catherine do stworzenia swoich dzieł wykorzystuje wieloletnie doświadczenie zdobyte podczas tworzenia efektów wizualnych do takich filmów jak "Moulin Rouge" czy "Harry Potter".

O swoich pracach mówi:

Kiedy zajęłam się fotografią, czułam, że zrobienie zdjęcia, które obejmuje tylko tyle, ile widać w kadrze obiektywu, nie oddaje mojego osobistego i wewnętrznego odbioru otaczającego mnie świata. Posiadając umiejętności malarskie oraz lata doświadczenia w branży efektów dla filmów, postanowiłem przenieść moje zdjęcia na inny poziom.

Każdy z obrazów składa się z ogromnej ilości detali, czego może nie widać na poniższych obrazkach. Jednak w oryginale każda z prac jest spora (ma metr na metr) i na jej wykonanie Catherine potrzebuje prawie miesiąca czasu. Każdy fragment pochodzi ze zrobionych fotografii, a cyfrowa obróbka ogranicza się tylko do połączenia wszystkiego w jedną całość.PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

KOMENTARZE: