WYSZUKAJ

Kulturalny Wrocław

Opublikowano: 2011-06-24  |  Kategoria: Miszmasz  |   Komentarze
Kulturalny Wrocław
Wrocław Europejską Stolicą Kultury 2016 - z tej okazji chcielibyśmy pokazać Wam ciekawe miejsca na kulturalnej mapie Wrocławia:


Księgarnio-kawiarnio-galeria WYDAWNICTWO  // ul. Włodkowica 11


W Dzielnicy Czterech Świątyń powstało miejsce, które łączy przytulną kawiarnię, księgarnię i galerię sztuki z obrazami i fotografiami młodych artystów. Można tu zjeść dobre ciasto i delektować się kawą Saicaf paloną w południowych Włoszech, serwowaną na wiele sposobów. Na półkach niewielkiej księgarni leży kilka wrocławskich i dolnośląskich publikacji, a przede wszystkim świetne albumy o fotografii, designie i architekturze. Późnym wieczorem barmani serwują różne gatunki piwa, wina i przygotowują pyszne drinki.
MOBI CAFE
// www.mobicafe.pl


Mobi Cafe to mobilny espresso-bar z kawą na wynos! Słodki trzykołowy pojazd mieści w sobie wszystko, co niezbędne do zaparzenia pysznej kawy. Ostatnio widziany był na Marinie Topacz przy Mostach Uniwersyteckich. Mobi Cafe może w każdej chwili zmieniać lokalizację, co na żywo można śledzić na ich stronie www.
Ksiegarnio Kawiarnia Vegedajnia NALANDA // Plac Kościuszki 12


Nalanda to przede wszystkim Kuchnia Pięciu Przemian, gdzie przygotowuje się wyłącznie dania kuchni wegetariańskiej: „Krem marchewkowo - imbirowy”, „Zupa korzenna z soczewicy”, „Zapiekanka z kaszy jaglanej w sosie pieczarkowym”, „Faszerowana cukinia w sosie pomidorowym” – codziennie inne zestawy. Miejsce powstało z myślą o najmłodszych. Znajdziesz tam ciekawie wyselekcjonowane książki dla dzieci, a na dwupiętrowej przestrzeni odbywają się wystawy, prezentacje, koncerty, wykłady, medytacje, warsztaty, poranne czytanki dla dzieci, popołudnia kulinarne m.in. z Kuchnią Pięciu Przemian i wieczory autorskie.
Klubokawiarnia+galeria SABAKA
// ul. Szewska 29


Warto zajrzeć do nowego miejsca na Starym Mieście przy zrewitalizowanej ulicy Szewskiej, gdzie można zjeśc dobry lunch, napić się kawy, a wieczorem zrelaksować przy piwie lub innych, bardziej wyszukanych specjałach alkoholowych. Osobliwego klimatu, szczególnie w kawiarnianym ogródku, dodają mknące po szynach, niebieskie tramwaje.
Księgarnia TAJNE KOMPLETY
// Przejście Garncarskie 2


W Tajnych Kompletach znajdziesz przede wszystkim dobrą literaturę w równie dobrej cenie, beletrystykę, sztukę, nauki społeczne, humanistykę i nowatorskie książeczki dla dzieci. Można się tu zaprzyjaźnić z ponad 5 tys. tytułów... a oprócz tego, z tajnego menu zamówić przekąski i napoje. Zainteresowanych zapraszamy na tajne eventy.
KRAKOWSKA 180Nice One - wrocławska inicjatywa Anny Podrez, polegająca na tym, by pokazywać wszystko, co fajne - idea organizowania wydarzeń kulturalnych w nietuzinkowych miejscach Wrocławia, jak pożegnanie lata pod Mostem Milenijnym czy impreza klubowa w dawnej fabryce lodu. Od pewnego czasu większość imprez odbywa się na Krakowskiej 180 - w budynku starej, XIX-wiecznej pralni miejskiej Pralena, który stał się miejscem cyklicznych awangardowych wydarzeń kulturalnych.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

KOMENTARZE: