WYSZUKAJ

Kolorowe ubrania Mr. Gugu & Miss Go

Opublikowano: 2014-02-07  |  Kategoria: Moda+Styl  |   Komentarze
Kolorowe ubrania Mr. Gugu & Miss Go
Mr. Gugu & Miss Go to marka polska i zarazem europejska. Stworzona od zera w 2011 roku przez 21 letniego studenta kierunków humanistycznych, szybko podbiła serca klientów na całym świecie. Jakub Chmielniak pochodzi z Bielska-Białej i właśnie tam postanowił rozwijać swój biznes. Zaczynał od prostych T-shirtów z nadrukami, ale przełomowym projektem okazały się bluzy, a później również inne ubrania, pokryte w całości nadrukiem. Zazwyczaj print czy grafika jest traktowana jako dodatek, prezentowana jest na jakimś tle. Jakub wpadł na pomysł aby to ona stanowiła tło i była wzorem jednocześnie.
Jakub wiele czasu poświęcił na znalezienie takich wzorów, które będą dobrze wyglądały gdy założy się je na siebie. Były motywy religijne, zwierzęce, było jedzenie, galaktyka, wszystko starannie przemyślane. Furorę zrobił na przykład wzór "Sądu Ostatecznego" Hansa Memlinga.

Przez dwa lata firma rozwinęła się w niesamowitym tempie i dziś zatrudnia niemal 100 osób. Marka ma w tej chwili swoje showroomy w Bielsko-Białej, Warszawie i Londynie. W przyszłym miesiącu otwiera swój sklep w Berlinie a w planach są równiez butiki w Amsterdamie i Paryżu. Taki sukces Mr. Gugu & Miss Go zawdzięcza z całą pewnością ogromnej pasji właściciela, połączonej z determinacją w dążeniu do celu i ogromna pracowitością. O sukcesie marki świadczy również fakt, że została dostrzeżona przez redakcję brytyjskiego "Vogue", a jej ambasadorkami są polska wokalistka Margaret oraz szwedzki zespół klubowy Rebecca & Fiona.
Oferta Mr. Gugu & Miss Go stale się poszerza. Oprócz bluz i T-shirtów, od których wszystko się zaczęło, pojawiły się również kurtki, legginsy, czapki, spódnice, sukienki, a nawet kombinezony. Dzięki temu fani marki wciąż znajdują dla siebie coś nowego i z pewnością szybko się nią nie znudzą.

Jakubowi gratulujemy wielkiego sukcesu i życzymy aby marka Mr. Gugu & Miss Go dalej tak wspaniale się rozwijała. Cieszy ogromnie, że polskie, niezależne marki, które swoje ubrania w całości wykonują w Polsce, są w stanie podbijać świat.

Jeśli ta historia Was zainteresowała i chcielibyście zobaczyć więcej ubrań Mr. Gugu & Miss Go a także przeczytać wywiad z właścicielem marki, to zapraszamy na jej profil w DecoBazaar. Tymczasem prezentujemy jeszcze kilka projektów, które szczególnie nam się spodobały.

Zdjęcia wykorzystane w artykule pochodzą ze zbiorów Mr. Gugu & Miss Go oraz strony Gugu People.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

KOMENTARZE: