WYSZUKAJ

Kaszubebe - Zabawki inspirowane tradycją!

Opublikowano: 2013-04-12  |  Kategoria: Design  |   Komentarze
Kaszubebe - Zabawki inspirowane tradycją!
Kaszubebe to marka rodem z Gdańska, która swoją ofertę kieruje do maluchów oraz ich rodziców. Ich produkty to niebanalne połączenie inspiracji kaszubskimi haftami z jakością oraz bezpieczeństwem.

Jak zaczęła się Wasza przygoda z projektowaniem?

Sam pomysł na KASZUBEBE dojrzewał trochę poza nami. Wiedzieliśmy na pewno, że zmierzamy do samostanowienia zawodowego, którą daje własna firma. Nie mieliśmy jednak pojęcia co to ma być. Pojawienie się na świecie naszego syna wprowadziło nas w świat, z którym już od dawna nic nas nie łączyło, czyli świat dziecka. Nagle w naszym dorosłym życiu zaczęły pojawiać się dziecięce zabawki, ubranka, akcesoria potrzebne do opieki nad dzieckiem. Ich źródło było różne. Część z tych przedmiotów otrzymywaliśmy w prezencie od rodziny i przyjaciół. Wśród nich były także przedmioty, które kupowaliśmy sami. Wybieraliśmy je z dużą troską i starannością. Kierowaliśmy się ich wyglądem, funkcjonalnością, bezpieczeństwem oraz ceną. Ta ostatnia miała duży wpływ na naszą decyzję lecz jej nie warunkowała. Wybieraliśmy rzeczy ładne, oryginalne oraz funkcjonalne. Jednym z ważniejszych kryteriów funkcjonalności był i jest dla nas aspekt edukacyjny. 

Co Was inspiruje?

Pochodzimy z Trójmiasta i choć nie płynie w nas kaszubska krew, to obecność kultury kaszubskiej jest w tym miejscu bardzo silna. Mimo, iż kultura kaszubska ma długą tradycję, starannie pielęgnowaną przez rodowitych Kaszubów, w trendzie etnodizajnu nie zaznaczyła się zbyt mocno.

Kochamy Kaszuby z ich jeziorami i lasami. Wykorzystujemy każdą nadarzającą się okazję, aby pobyć tam, doładować baterie, zrelaksować się. Właśnie jeden z takich pobytów zainspirował nas do tego, aby połączyć miłość do Kaszub z miłością do naszego dziecka. Stąd pomysł na stworzenie własnej marki skierowanej do dzieci, nazwanej przez nas KASZUBEBE.

Opowiedzcie o Waszych produktach?

Nasze produkty są naszym autorskim pomysłem. Podczas ich produkcji przywiązujemy ogromną wagę do jakości ich wykonania. Produkujemy wyłącznie w Polsce z surowców w 100% bezpiecznych dla dzieci. Do ich wykonania używamy komponentów w pełni bezpiecznych, atestowanych, spełniających określone dyrektywy. Każdy produkt jest oznaczony znakiem CE, oraz oznaczeniem mówiącym o przeznaczeniu wiekowym dla danej zabawki. 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

KOMENTARZE: