WYSZUKAJ

K.T.Fab!

Opublikowano: 2012-10-03  |  Kategoria: Moda+Styl  |   Komentarze
K.T.Fab!
K.T.Fab! tworzy niesamowite ubrania - płaszcze, tuniki, leginsy. Współpracuje z nami od niedawna, dlatego postanowiliśmy nieco przybliżyć Wam tę markę. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z twórczynią K.T.Fab!

Powiedz nam coś o sobie.

Jestem projektantką mody, projektuje autorską markę K.T.Fab! Ukończyłam Wyższą Szkolę Sztuki i Projektowania w Łodzi na wydziale Projektowanie ubioru, obuwia i biżuterii. Swoją twórczość prezentowałam między innymi na międzynarodowych konkursach dla projektantów tj. Off Fashion, Triumph Inspiration Award.

Jakie projekty tworzysz?
 
Tworzę awangardowe, a jednocześnie eleganckie projekty, łączę modę i sztukę. Ubrania z metką K.T.Fab! tworzone są z unikalnych, szlachetnych surowców, a kolekcja utrzymana jest w wyjątkowym stylu.Jak zaczęła się Twoja przygoda z projektowaniem?
 
Główną inspiracją do najnowszej kolekcji pt. „Harmonia kontrastów” stała się przede wszystkim filozofia taoizmu – gdzie dominuje umiar, spokój i harmonia. Wykorzystałam walorowanie koloru oraz plisowanie przechodzące w draperie. Zastosowane tkaniny to jedwabie, cekiny oraz dzianiny. Zastosowałam kontrasty fakturalne oraz kolorystyczne w swych pracach dzięki czemu cechują się lekkoscią oraz swiezoscią.

Co Cię inspiruje?
 
Absolutnie wszystko. Czasami jest to jakieś wydarzenie czy nowo poznana osoba. Często czerpię inspirację z malarstwa, faktury, koloru jak również z filozofii czy kultury. Czasami chcę się podzielić poglądem na dany temat lub ukazać dany temat w innym świetle. Tworzenie jest swoistą formą wypowiedzi jak również sposobem na przekazanie swojego punktu widzenia.Jak wygląda u Ciebie proces twórczy?
 
Mój proces twórczy rozpoczyna się od znalezienia źródła inspiracji, które rzutuje na nastrój jaki chcę przekazać odbiorcy za pomocą formy, faktury, karty kolorystycznej czy detalu. Czasami widzę materiał i wiem, że chce stworzyć z niego kolekcje – wyobrażając sobie zrealizowane przedmioty. Zestawiam kolory, dodatki, układam wszystko w całość po czym krok po kroku realizuję to co sobie wyznaczyłam za cel.

Do kogo adresowane są Twoje prace?
 
Kolekcja adresowana jest do kobiet, które nie lubią monotonii, a cenią sobie nowe rozwiązania oraz klasykę w nowoczesnym wydaniu.

Jakie masz plany na przyszłość?
 
Chciałabym stworzyć rozpoznawalną markę odzieżową o silnej pozycji na rynku polskim oraz zagranicznym. Markę, która byłaby kojarzona z niesamowitą jakością. 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

KOMENTARZE: