WYSZUKAJ

Happy City Birds

Opublikowano: 2012-12-10  |  Kategoria: Miszmasz  |   Komentarze
Happy City Birds
Ekspansja i rozwój miast zapewniają coraz więcej miejsca ludziom, a coraz mniej ptakom. Thomas Winther postanowił zbudować 250 przytulnych domków dla ptaków. Materiały wykorzystane do ich stworzenia pochodzą z recyklingu. Domki pomalowane są na wesołe kolory, stąd nazwa projektu - Happy City Birds.

Domki zostały rozwieszone praktycznie wszędzie - na drzewach, słupach, latarniach, dachach, zapewniając schronienie ptakom. Thomas mówi:

"Tak naprawdę ptaki są świetne jeśli chodzi o recykling i powinniśmy być im za to wdzięczni. Zjadają stary pokarm, owoce, orzechy które leżą dosłownie wszędzie. W ten specyficzny sposób pomagają nam w sprzątaniu. Dodatkowo roznoszą nasiona po całym mieście, dzięki czemu mogą rosnąć nowe rośliny."Z pozostałych materiałów po wykonaniu domków, artysta zrobił drewniane ptaszki. Przyczepił do nich magnesy i porozwieszał na ulicach jako reklamę swojego projektu. Projekt nie zakończył się na 250 domach. Thomas nadal tworzy kolejne i zachęca innych do wzięcia udziału w swojej akcji na facebooku:

"Tworzymy domki dla ptaków i innych stworzeń żyjących w miastach! Wykorzystujemy tylko niepotrzebne i przetworzone materiały. Nie pobieramy czynszu! Dołącz do nas."
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

KOMENTARZE: