WYSZUKAJ

Glamping w Korei Południowej

Opublikowano: 2014-03-18  |  Kategoria: Design  |   Komentarze
Glamping w Korei Południowej
Czy słyszeliście o zjawisku zwanym glampingiem? Tym słowem projektanci nazywają campingi zaprojektowane w stylu glamour, na których, poza funkcją użytkową, ważną rolę odgrywa również design namiotów lub domków campingowych. Do ich stworzenia angażowani są architekci z prestiżowych pracowni, a glampingi stają się atrakcją turystyczną samą w sobie. Wielu turystów odwiedza je głównie ze względu na design.

Idealnym przykładem glampingu jest kompleks kilku "namiotów" projektu pracowni ArchiWorkshop, zlokalizowany w Korei Południowej. Autorzy koncepcji zadbali w nim o najdrobniejsze szczegóły, w tym również o komfort użytkowników. Namioty zostały stworzone ze specjalnej membrany, która poza tym, że była w stanie przybrać futurystyczne kształty, to dodatkowo zapewnia również ochronę przez promieniowaniem UV, jest wodoodporna, a nawet ognioodporna.
Namioty zostały tak zaprojektowane i rozmieszczone w terenie, żeby gwarantowały gościom wspaniałą atmosferę oraz komfort zarówno w dzień jak i w nocy. Nie mówiąc o tym, że dzięki grze świateł nocą namioty wyglądają po prostu obłędnie. Jestem przekonana, że komuś, kto natknąłby się na nie zupełnym przypadkiem w nocy, mogą wydać się nierealne albo wręcz kosmiczne.

Projektanci z ArchiWorkshop zadbali również o wystrój namiotów wewnątrz. Sami zaprojektowali wszystkie meble, po to aby dobrze wkomponować je w ograniczoną przestrzeń namiotów. Przykładowo, łóżka po złożeniu zamieniają się w wygodne do siedzenia sofy. W każdym namiocie znajduje się łazienka oraz ściana pomalowana przez koreańskiego artystę. To wszystko sprawia, że na campingu goście nie tylko cieszą się bliskością natury, ale mają również wrażenie obcowania ze sztuką. Bardzo nam się to podoba!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

KOMENTARZE: