WYSZUKAJ

Christian Dior - biografia mistrza haute couture - KONKURS!

Opublikowano: 2013-09-13  |  Kategoria: Miszmasz  |   Komentarze
Christian Dior - biografia mistrza haute couture - KONKURS!
Zazwyczaj poświęcamy tutaj uwagę niezależnym, młodym projektantom. Tym razem będzie jednak inaczej, bo chcemy Wam przybliżyć sylwetkę jednego z najsłynniejszych kreatorów w dziejach mody. Postać - legenda - Christian Dior. Zasłynął jako twórca niesamowitych kolekcji haute couture, dzięki którym udało mu się stworzyć prawdziwe modowe imperium. 

11 września, nakładem wydawnictwa Bukowy Las, ukazała się w księgarniach biografia Diora, którą Wam gorąco polecamy. Jest to portret świata pełnego szyku i luksusu, a także intelektualnej i artystycznej śmietanki Paryża. Wewnątrz znajdziecie wkładkę z rzadkimi zdjęciami sukien, pokazów i samego Diora. A z biografii dowiecie się między innymi, jak doszło do słynnej rewolucji nazwanej później przez amerykańskie media "New Lookiem", którą Dior wywołał swoją pierwszą kolekcją. Autorka książki odkrywa przed nami ciekawe zdarzenia z życia projektanta, opisuje jego liczne znajomości i przyjaźnie w świecie paryskiej bohemy artystycznej, które nierzadko bywały inspiracją do jego rewolucyjnych projektów.

Dior zawsze balansował na pograniczu krawiectwa i sztuki. Potrafił czerpać z każdej dziedziny dokładnie tyle, ile potrzebował, aby osiągnąć swój cel. Zrewolucjonizował modę po II Wojnie Światowej i przyczynił się do okrzyknięcia Paryża światową stolicą mody. Naszym zdaniem, ten swoisty mix mody ze sztuką, który stał się podwaliną sukcesu Diora, świetnie sprawdza się również dziś jako filozofia marek modowych. Dlatego książka ta powinna stać się obowiązkową lekturą każdego, kto marzy o karierze w świecie mody i pretenduje do miana projektanta. Książka zdradza również co nieco na temat słynnych klientek Diora, którymi były m.in. Olivia de Havilland, Greta Garbo, Marlene Dietrich, a także Ingrid Bergman. Tymczasem mamy dla Was KONKURS i aż 4 egzemplarze książki do wygrania. Szczegółów szukajcie poniżej!                          -------------------------------------  K O N K U R S  -------------------------------------

W komentarzu do tego postu napiszcie, za co najbardziej cenicie Diora, i podajcie swój adres email. 4 najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy książkami. Na Wasze komentarze czekamy do 20 września! 

                           ----------------------------------------------------------------------------------------------------Na zdjęciach powyżej sukienki z kolekcji Haute Couture domu mody Christian Dior, z 1949 oraz z 2012 roku. 

"Kiedy 12 lutego 1947 roku pojawił się New Look, a wraz z nim wirujące wokół kostek spódnice, których obwód przekraczał 20 metrów, i kapelusze przesłaniające oko, okazało się, że ten zuchwały styl to nie sen, lecz ucieleśnienie kobiecości, szelmowskie i zmysłowe połączenie szaleństwa i elegancji – prawdziwa alegoria Paryża. W jednej chwili przyniósł Diorowi sławę, tchnął nowego ducha w epokę, która grzęzła w powojennym marazmie, i wskrzesił sztukę życia, gdy wszyscy przestali już w nią wierzyć. Nastał czas cafe society – musującego koktajlu młodych twórców i paryskiej arystokracji wspominającej z rozrzewnieniem świetność minionego stulecia. Ale prawdziwymi kowalami jego sukcesu byli Amerykanie, zafascynowani wówczas starą Europą. Dior jako pierwszy podchwycił ich zainteresowanie i sprzedał im francuską tradycję dobrego smaku i elegancji.

To pierwsza biografia Diora. Ukazuje go jako człowieka niedocenianego, który stworzył najsłynniejsze logo na świecie. W licznych świadectwach i wspomnieniach przetrwał jako osoba szlachetna, obdarzona ogromnym poczuciem humoru, ale jednocześnie skryta, ukrywająca swoje homoseksualne skłonności. Dior najbardziej cenił sobie w życiu przyjaźń, muzykę i kwiaty. Kiedy zdobył rozgłos, do szczęścia brakowało mu tylko czasu na odpoczynek. Po dziesięciu latach, które rozsławiły jego nazwisko, Christian Dior zmarł u szczytu sławy w wieku 52 lat."

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

KOMENTARZE: