WYSZUKAJ

1 Salon ART.UPCYKLING.PL

Opublikowano: 2013-04-06  |  Kategoria: Sztuka  |   Komentarze
1 Salon ART.UPCYKLING.PL
Zachęcamy Was do udziału w wydarzeniu, które odbędzie się w katowickim Rondzie sztuki. Pomysł na 1 Salon ART.UPCYKLING.PL powstał z myślą o tych, którzy w upcyklingu znajdują inspirację, pomysł na życie, pracę, twórczą ekspresję, czy po prostu na ubarwienie sobie codzienności. To im właśnie oddana zostanie przestrzeń katowickiego Ronda Sztuki, otwarta na kreatywność, wrażliwość
i oryginalność. 

Do 15 kwietnia 2013 r. na adres: prace@upcykling.pl wszyscy zainteresowani mogą przesyłać zdjęcia prac stworzonych zgodnie z ideą upcyklingu. Autorzy tych najbardziej pomysłowych zaproszeni zostaną do pokazania swoich realizacji podczas 1 Salonu ART.UPCYKLING.PL.

Wystawa, która w tym roku odbędzie się pod hasłem UPCYKLING – W TYM RZECZ!,  pokaże światu twórczość, której nieobca jest troska o środowisko naturalne i dla której materiałem może być wszystko. Wystarczy tylko poszukać kreatywnych sposobów na wykorzystanie odpadów – do czego Salon ma zachęcić zarówno artystów, jak i odbiorców.

Upcykling w takim rozumieniu jest zabawą, sposobem na rozwijanie wyobraźni, poczucia smaku i na twórcze spędzenie czasu wolnego. 
Oprócz trwającej dwa tygodnie wystawy, zainteresowani będą mieć szansę na udział w warsztatach z twórcami, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami  i pokażą, w jaki sposób nadawać rzeczom drugie życie. Przestrzeń miejska daje wręcz nieograniczone możliwości ludziom, którzy potrafią postrzegać rzeczy pozornie niepotrzebne w innym, nowym kontekście. Jako taka, wydaje się być więc doskonałą sceną dla towarzyszących wystawie upcyklingowych spektakli, które organizatorzy zaplanowali. Wśród nich m.in. spotkania autorskie, seanse filmów o tematyce ekologicznej, koncerty i pokazy mody upcyklingowej. 

Nie chodzi bowiem tylko o to, żeby upcykling oglądać w galeriach, choć jest bez wątpienia domeną artystów i ciekawym trendem w sztuce współczesnej. Chodzi o to, żeby zainspirować do życia zgodnie z tą ideą na co dzień.  

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.art.upcykling.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

KOMENTARZE: