WYSZUKAJ

{Po sąsiedzku} Otwarte Centrum Ceramiki

Opublikowano: 2012-04-02  |  Kategoria: Sztuka  |   Komentarze
{Po sąsiedzku} Otwarte Centrum Ceramiki
Dziś przedstawiamy Wam kolejne artystyczne miejsce, które działa po sąsiedzku, tj. na wrocławskim Nadodrzu. W tej dzielnicy znajdziecie wiele pracowni i autorskich galerii. Niektóre widać z ulicy, innych trzeba szukać w podwórkach czy suterenach. Dlatego warto wybrać się na spacer po tajemniczych zaułkach i pobawić w odkrywanie artystycznego ducha Wrocławia. Po drodze możecie zajrzeć do nas po mapę Nadodrza wydaną przez Infopunkt, na której są zaznaczone wszystkie okoliczne inicjatywy i ciekawe miejsca.

OCC czyli Otwarte Centrum Ceramiki przy ulicy Rydygiera 23 we Wrocławiu to niezwykłe miejsce, miejsce w którym, poprzez prowadzone tam warsztaty ceramiczne, dzieci i młodzież mogą uaktywniać swoje pasje i doświadczać czystej radości tworzenia, natomiast osoby dorosłe mogą rozwijać swoje manualne zdolności lub dopiero je pobudzać.

OCC zostało stworzone przez małżeństwo - Agnieszkę Kłonowską i Pawła Stefani (absolwenta Wydziału Ceramiki i Szkła wrocławskiej ASP), którzy poprzez prowadzenie swoich warsztatów świetnie wpisują się w projekt rewitalizacji dzielnicy Nadodrze.Z własnego doświadczenia wiem, że praca z gliną (zarówno ręczna jak i ta na kole garncarskim) to fantastyczna zabawa, która relaksuje i jednocześnie daje sporo satysfakcji.A takie wspaniałe guziki dostałam w prezencie na moje ostatnie urodziny :)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

KOMENTARZE: